Moduļu māju būvniecība

Kas ir moduļu mājas?

Moduļu mājas ir būves, kas sastāv no viena vai vairākiem posmiem jeb moduļiem. Moduļu mājas posmus katru atsevišķi ražo rūpnīcā. Uz zemesgabalu, kur ēka tiks uzstādīta, māju nogādā kā gatavu objektu vai kā objektu kopumu – uz vietas moduļi tiek samontēti vienā kostrukcijā ar starpmoduļu savienojumu palīdzību. Moduļus var savienot dažādos veidos – atkarībā no klienta vēlmēm un vajadzībām – blakus, priekšā vai vienu virs otra. Moduļu mājas raksturo iespēja laika gaitā pievienot vēl papildu posmus. Atkarībā no mājas izmēriem, uzstādīšanas process parasti tiek paveikts dažu dienu laikā. Moduļu mājas atbilst augstiem būvniecības un drošības standartiem, un ir radītas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.

MODUĻU MĀJU GALVENĀS PRIEKŠROCĪBAS

Īss būvniecības periods

Mājas būvniecība, būvlaukuma ierīkošana un infrastruktūras veidošana var norisināties vienlaicīgi, tādējādi ietaupot laiku. Gatava moduļa uzstādīšana būvniecības laukumā aizņem no pāris stundām līdz dažām dienām, kas atkarīgs no ēkas platības un sarežģītības. Moduļu māju būvniecības laikā iespējams vienlaikus strādāt pie ēkas grīdām, sienām un griestiem. To, protams, nevar iesākt pilna cikla būvniecībā uz vietas – sienas būvē pēc pilnībā izveidotas grīdas un griestus tikai tad, kad sienas ir pabeigtas. Tādējādi ražošanas process moduļu mājām, salīdzinot ar tradicionāli būvētām mājām, tiek būtiski samazināts. Laiku ekonomē arī laikapstākļu faktors – tā kā māju ražošana norisinās iekštelpās, to neietekmē nelabvēlīgi laikapstākļi.

Zemākas izmaksas

Galvenā moduļu mājas priekšrocība ir tāda, ka, būvniecība prasa daudz mazākus naudas ieguldījumus nekā ķieģeļu vai citu konstrukciju mājas. Rūpnīcā šāda tipa ēkas izgatavo jau gandrīz pilnībā gatavas, un pastāv mazāks risks, ka celtniecības process varētu sagādāt iepriekš neparedzētus izdevumus vai pārsteigumus. Augošo būvmateriālu cenu un darbaspēka izmaksu dēļ tradicionālo māju būvniecība izmaksā arvien dārgāk. Izvēloties moduļu māju, pasūtītājam ir lielāka iespēja fiksēt izmaksas pasūtīšanas brīdī, noslēdzot pirkuma līgumu par pirkuma brīdī fiksētu cenu un paredzamo gala produktu. 
Ja māja tiek būvēta būvlaukumā, nevis izvēlēts moduļu mājas variants, jāņem vērā ne tikai plānotās mājas izmaksas, bet arī tās izmaksas, kuru nāksies iztērēt vēl vienas dzīvesvietas nodrošināšanai, kamēr tiek būvēta jaunā mājvieta. Moduļu ražošanas un montēšanas laiks ir īss, tādā veidā iespējams ietaupīt uz izmaksām, kas skar būvniekus un nepieciešamās tehnikas nomu, ja tā ir vajadzīga.

Augsta kvalitāte

Mūsu ražotās moduļu mājas atbilst augstiem būvniecības un drošības standartiem, un ir radītas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Kvalitāte galvenokārt atkarīga no meistaru profesionalitātes, pieredzes un izmantotajiem materiāliem. “Your dream house” darbojas profesionāli un pieredzes bagāti meistari. Mūsu uzņēmums sadarbojas ar vadošajiem ražotājiem, izmantojot kvalitatīvus, ilgi kalpojošus un individuāli piemeklētus materiālus. Moduļu mājām jāatbilst īpašiem noteikumiem, pamatnostādnēm un apbūves kodiem, kas bieži pārsniedz tradicionālo māju noteikumus. Apsverot moduļu mājas iegādi, vispirms veic izpēti – ne visi uzņēmumi, kas ražo šāda tipa mājas, ir vienādi. Var būt būtiskas atšķirības gan kvalitātē, gan cenā un sniegtajos pakalpojumos.

Kas vēl?

ENERGOEFEKTIVITĀTE
Moduļu mājas tiek veidotas ar mūsdienīgiem risinājumiem, lai tās būtu energoefektīvas. Šajā mājās iespējams dzīvot arī ziemā, un izvairīties no siltuma zuduma. Tiek rūpīgi pārdomāta arī moduļu māju energoefektivitāte, izmantojot, piemēram, pārstrādājamos materiālus, LED apgaismojumu un saules paneļus.

DABAI DRAUDZĪGS RISINĀJUMS
Mājas ražošanas procesā līdz minimumam tiek samazināts būvmateriālu pārpalikumu daudzums, jo skaidri zināms vajadzīgais materiālu daudzums, ko nosaka mājas projekts. Arī būvdarbu process ir dabai draudzīgs, jo neatstāj nekādu ietekmi – ne fizisku, ne trokšņa piesārņojumu uz vidi mājas atrašanās vietā.